Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

Alptekin, “İşler kontrolden çıktı”

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti Hükümeti’ni sert bir dille eleştirdi. Alptekin, “Memleketimizde ne yazık ki her alanda işler kontrolden çıktı, dengeler şaştı” dedi.

CHP'li kadınlardan eğitime tam destek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla başlatılan "Yüzler bizimle gülecek" kampanyası sürüyor. Projeye destek veren CHP Nazilli Kadın Kolları Başkanı Nilgün Aktaş ve yönetim kurulu üyeleri, ilçede topladıkları yardımlarla öğrencilerin eğitim hayatına dokundu.

Bülbül, "Şirketlerin değil, Aydın'ın vekili olun"

Aydın-Denizli Otoyolu’nda araç garantisiyle yandaş şirketlere kazanç sağlandığını öne süren CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, AK Parti Aydın milletvekillerine tepki gösterdi. Bülbül, “Şirketlerin değil Aydınlı hemşehrilerimizin vekili olun.” dedi.

İYİ Partili başkanlar, hakaretten disiplinde

İYİ Parti Aydın İl Yönetim Kurulu, ilçe başkanları Ahmet Alak ve Ömer Kılınç’ı, il sekreterine hakaret ettikleri iddiasıyla Disiplin Kurulu’na sevk etti.

Alptekin, “Mustafa Savaş, gerçekleri görmüyor mu?”

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, ülkede ekonomik krizin derinleştiğini belirterek iktidara tepki gösterdi. Alptekin, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'ı da eleştirdi.

Nazilli’de CHP 98. kuruluş yıl dönümünü kutlandı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 98. kuruluş yıl dönümü dolayısı ile Nazilli İlçe örgütü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreni düzenlendi. Törende konuşan Başkan Serdar Alptekin, “Bugün coşkulu bir şekilde yapmayı planladığımız, heyecanla beklediğimiz, partimizin kuruluşunun 98.yılı etkinlikleri yine bu siyasi erklerin müdahalesi ile iptal edildi” dedi.

Davutoğlu, "Ben yörüğüm doğru bildiğimi söylerim"

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Nazilli ziyareti sırasından yaptığı basın toplantısında iktidarı eleştirdi. Genel Başkan Davutoğlu, “Benim söylediğim şeylerin yüzde 10’unu yapılsaydı AK Parti bugün rezil duruma düşmezdi” dedi.

Bülbül, “Tek çıkış yolu CHP iktidarı”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) kuruluşunun 98’inci yıl dönümünü kutlayan CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, “Cumhuriyetin kazanımlarının korunması, aydınlık yarınlarımızın tesis edilmesi açısından yine tek çıkış yolu CHP iktidarından geçmektedir.” dedi.

CHP'li Bülbül, AK Partili Savaş'a yüklendi

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Çine’ye yapılması planlanan cezaevi üzerinden AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ı eleştirdi. AK Partili Savaş’a seslenen CHP’li Bülbül, “Aydın’a 4 bin 500 kapasiteli Çine’nin merkezinde bir cezaevi inşa edeceğinize niçin istihdam sağlayacak bir yatırım getirmiyorsunuz?” diyerek tepki gösterdi.

Alıcık, Aydın'ın kurtuluşunu kutladı

Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 99’uncu yıl dönümünde kutlama mesajı yayımlayan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, milli beraberlik mesajı verdi.

CHP'li Alptekin'den AK Partili Savaş'a ekonomi soruları

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, ülke ekonomisinin alarm verdiğini belirterek AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş'a durum hakkındaki düşüncesini sordu. Alptekin, “Ekonomiden pek bir anlarım diyen Aydın vekili Mustafa Savaş kendisi giriyor mu acaba çarşıya, pazara?” dedi.

Nazilli CHP Gazetecilerle kahvaltıda buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe örgütü sivil toplum kuruluşları ile buluşma programları kapsamında ilk olarak Nazilli’de görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi.

Tezcan, Nazilli'de iktidar yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın Milletvekili Bülent Tezcan Nazilli örgütünü hayırlı olsun ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Artık bu iktidar gidici. Yani işler Türkiye için iyi gitmiyor ama iktidar içinde iyi gitmiyor. İnşallah bu işin sonu Türkiye aydınlığa çıkacak tünelin ucu göründü” dedi.

'İYİ Parti şerefle ve onurla kurulmuş bir siyasi misyondur'

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk düzenlediği basın toplantısında, AK Parti grup başkanvekili Cahit Özkan’ın partilerine yönelik ‘FETÖ'nün kurdurttuğu partidir' sözlerine sert tepki gösterdi. Toplantının ardından Öztürk, partilileriyle birlikte adliyeye giderek suç duyurusunda bulundu.

CHP'li Bülbül'den şehit aileleri ve gazilere ziyaret

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli Şehit Aileleri Derneği ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesini ziyaret etti.

CHP’li Bülbül’den mülteciler ile ilgili komisyon önerisi

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, mültecilerin kayıt dışı istihdam edilmesinin önüne geçilmesi için mecliste araştırma komisyonu kurulmasını talep etti.

MHP’li Topcu’dan net cevap

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Nazilli İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Doğan Topcu, İYİ Partili Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ziyareti sonrası çıkan haberler nedeniyle açıklama yaparak, duruşunun net olduğunu açıkladı.

CHP'li gençlerden anlamlı hediye

CHP Nazilli İlçe Gençlik Kolları üyeleri, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla esnaf ziyaretleri yaparak hediye dağıttı.

Süleyman Bülbül’den Gündüz’ün atanmasına tepki

Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu’nun yeni üyesi Prof. Dr. Mustafa Gündüz’ün yaptığı açıklamalara CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, tepki gösterdi. Bülbül, “Atatürk ilke ve inkılaplarıyla sorunu olan zihniyete karşı mücadelemize devam edeceğiz” dedi.

Toplam 400 haber.