Eğitim

Aydın Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için de tedbirler alıyor Aydın Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için de tedbirler alıyor
Bozdoğan'da 4 derslikli ilkokulun temeli atıldı Bozdoğan’da 4 derslikli ilkokulun temeli atıldı
Nazilli HEM'den Suriyeli vatandaşlara 'Türkçe' eğitimi Nazilli HEM'den Suriyeli vatandaşlara 'Türkçe' eğitimi
Bozdoğanlı öğrencilerin yüzünü güldürdüler Bozdoğanlı öğrencilerin yüzünü güldürdüler
ADÜ yeni bir uluslararası iş birliği gerçekleştirdi ADÜ yeni bir uluslararası iş birliği gerçekleştirdi
Aydın BŞB, okulları yüz yüze eğitime hazırlıyor Aydın BŞB, okulları yüz yüze eğitime hazırlıyor
Karacasulu öğrenci Aydın'ı temsil edecek Karacasulu öğrenci Aydın'ı temsil edecek
Nazilli'de minik öğrenciler okullarına kavuştu Nazilli'de minik öğrenciler okullarına kavuştu
Aydın'da okullar yüzyüze eğitime hazır Aydın’da okullar yüzyüze eğitime hazır
Aydın'da yüz yüze eğitim başlıyor Aydın’da yüz yüze eğitim başlıyor
CHP'li Bülbül'den 'Nazilli'de öğrenciler okulsuz kaldı' iddiası CHP’li Bülbül’den ‘Nazilli’de öğrenciler okulsuz kaldı’ iddiası
İçöz: 'Değer görmek için imam hatipli mi olmak gerekiyor?' İçöz: 'Değer görmek için imam hatipli mi olmak gerekiyor?'
Aydın'da öğrencilere 180 tablet Aydın’da öğrencilere 180 tablet
Gazi Mustafa Kemal İlkokulu velileri, mahalleden ayrılmak istemiyor Gazi Mustafa Kemal İlkokulu velileri, mahalleden ayrılmak istemiyor
Nazilli Ticaret Odası, klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi Nazilli Ticaret Odası, klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi
Nazilli Ticaret Odası, klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi Nazilli Ticaret Odası, klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi
ADÜ ile Kent A.Ş arasında iş birliği protokolü ADÜ ile Kent A.Ş arasında iş birliği protokolü
İYİ Parti, Nazilli'nin 2021 yılı eğitim raporunu açıkladı İYİ Parti, Nazilli’nin 2021 yılı eğitim raporunu açıkladı
Görme engelli genç babasına gurur yaşattı Görme engelli genç babasına gurur yaşattı
Karacasulu öğrenciler eğitime uzak kalmadı Karacasulu öğrenciler eğitime uzak kalmadı
Eğitim Haberleri

Aydın Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için de tedbirler alıyor

Pandemi sürecinde Aydın genelinde ortak kullanım alanlarında, toplu ulaşım araçlarında ve işletmelerde dezenfeksiyon işlemlerini aralıksız yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, okulların açılmasıyla birlikte öğrencileri de unutmadı. 

Bozdoğan’da 4 derslikli ilkokulun temeli atıldı

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde 4 derslikli Madran İlkokulu’nun yapımına başlandı. 

Nazilli HEM'den Suriyeli vatandaşlara 'Türkçe' eğitimi

Nazilli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından 100 Suriyeli vatandaşa, Yabancılar için Türkçe Dil Eğitimi Programı kapsamında 1 yıl içerisinde 5 farklı kursla Türkçe eğitimi verildi.  

Bozdoğanlı öğrencilerin yüzünü güldürdüler

Bozdoğan’da eğitim gören 300 öğrenciye, Darülaceze Vakfı ve hayırsever iş insanları tarafından kıyafet yardımı yapıldı.

ADÜ yeni bir uluslararası iş birliği gerçekleştirdi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalı’nda yürütülen tez çalışması ile yeni bir uluslararası antlaşma gerçekleştirdi. Anlaşmayla yüksek lisans öğrencisinin tezi, Polonya Siedlce Üniversitesi ile birlikte yürütülecek.    

Aydın BŞB, okulları yüz yüze eğitime hazırlıyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi 1 Mart'ta başlaması planlanan yüz yüze eğitim öncesi okullarda dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

Karacasulu öğrenci Aydın'ı temsil edecek

Nazilli Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulunda eğitimini sürdüren Karacasulu Abdurrahman Gacemer, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması’nda il birincisi oldu. 

Nazilli'de minik öğrenciler okullarına kavuştu

Koronavirüs önlemleri kapsamında uzun zamandır okullarından ayrı kalan çocuklar, kısmen de olsa açılan okullarına kavuştu. Nazilli’de de Dallıca Mahallesinde bulunan Dallıca İlkokulu’nda sabah saatlerinde minik öğrenciler büyük bir sevinçle yüz yüze eğitime başladı.  

Aydın’da okullar yüzyüze eğitime hazır

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş,  Aydın’daki 15 Şubat’ta açılacak olan okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu söyledi. 

Aydın’da yüz yüze eğitim başlıyor

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, 15 Şubat’tan itibaren ilde yüz yüze eğitimin başlayacağı duyurusunda bulunuldu. 

CHP’li Bülbül’den ‘Nazilli’de öğrenciler okulsuz kaldı’ iddiası

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’ın Nazilli ilçesinde depreme dayanıksız olduğu için boşaltılan ve Sağlık Bakanlığı’na devredilen okulu Meclis gündemine taşıdı. 

İçöz: 'Değer görmek için imam hatipli mi olmak gerekiyor?'

Eğitim-İş Sendikası Nazilli Temsilcisi Abdullah İçöz, Yeşil Mahalle’de bulunan Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nun yıllar önce Sağlık Bakanlığına devrinin belli olduğunu belirterek, “Halbuki Yeşil Mahalleye bu yıllarda büyük kaynaklar yaratılarak İmam Hatip Orta Okulu ve İmam Hatip Lisesi yapılmıştır. Gariban öğrencilere ayrımcılık yapılmaktadır. Bu ülkede değer görmek için imam hatipli mi olmak gerekiyor?” dedi.   

Aydın’da öğrencilere 180 tablet

Aydın’da TOBB’a bağlı borsa ve odaların başkanlarının bağışladığı 180 tablet bilgisayar, ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılmak üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edildi. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, “Eğitimde el ele vererek var olan sorunları aşıyoruz” diyerek başkanlara teşekkür etti. 

Gazi Mustafa Kemal İlkokulu velileri, mahalleden ayrılmak istemiyor

Nazilli Yeşil Mahalle’de 2003 yılından bu yana hizmet veren Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nun eğitimine Aydoğdu Mahallesi'ndeki Adnan Menderes İlkokulu'nda devam edeceğinin duyurulması, velilerin tepkisine yol açtı. 

Nazilli Ticaret Odası, klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi

Nazilli Ticaret Odası (NTO), AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in katılımıyla eğitim yardımı kapsamında klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi. NTO olarak her yıl eğitim yardımı yaptıklarını ifade eden NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, “NTO, bölgemizin sadece iktisadi anlamda değil eğitim anlamında da ihtiyaçlarını karşılama gayreti içindedir.” dedi. 

Nazilli Ticaret Odası, klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi

Nazilli Ticaret Odası (NTO), AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’in katılımıyla eğitim yardımı kapsamında klavyeli tablet bilgisayar dağıtımı gerçekleştirdi. NTO olarak her yıl eğitim yardımı yaptıklarını ifade eden NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, “NTO, bölgemizin sadece iktisadi anlamda değil eğitim anlamında da ihtiyaçlarını karşılama gayreti içindedir.” dedi. 

ADÜ ile Kent A.Ş arasında iş birliği protokolü

Adnan Menderes Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (ADÜSEM) ile İzmir Karşıyaka Belediyesinin iştiraki Kent A.Ş. arasında, personele yönelik mesleki eğitimlerin düzenlenmesi adına iş birliği protokolü imzalandı. İş birliği kapsamında ADÜ Didim MYO’da görevli akademisyenler tarafından eğitimler verilecek.

İYİ Parti, Nazilli’nin 2021 yılı eğitim raporunu açıkladı

İYİ Parti Nazilli Eğitim Politikaları Başkanı Lokman Akkaya, 2021 yılı eğitim raporunu açıkladı. Akkaya, “Vakaların görülmediği ya da çok az görüldüğü yerlerde gerektiğinde ikili öğretim yaparak yüz yüze eğitime geçilmelidir” dedi. 

Toplam 29 haber.