Siyaset

CHP'li Bülbül'den Soylu'ya 'Peker' soruları CHP’li Bülbül’den Soylu’ya 'Peker' soruları
CHP'li Bülbül, '700 dekar alan hangi yandaşa satılacak?' CHP'li Bülbül, '700 dekar alan hangi yandaşa satılacak?'
Nazilli protokolü NDH'de bayramlaştı Nazilli protokolü NDH’de bayramlaştı
'Aşılanmadık ama aşağılandık' 'Aşılanmadık ama aşağılandık'
İYİ Partili Sezgin, 'Tarıma yapılan yatırım hiçbir zaman karşılıksız kalmaz' İYİ Partili Sezgin, 'Tarıma yapılan yatırım hiçbir zaman karşılıksız kalmaz'
Bülbül, 'Su politikası yok çiftçi mağdur' Bülbül, 'Su politikası yok çiftçi mağdur'
'8 milyonluk yatırımla 30 milyonluk fayda sağlanacak' '8 milyonluk yatırımla 30 milyonluk fayda sağlanacak'
Başkan Alptekin'den Abak'a cevap Başkan Alptekin'den Abak'a cevap
Milletvekili Bülbül'den Bakan Soylu'ya tepki Milletvekili Bülbül'den Bakan Soylu'ya tepki
AK Partili Yavuz, Sultanhisar'da çilek üreticileriyle ve toptancılarla buluştu  AK Partili Yavuz, Sultanhisar’da çilek üreticileriyle ve toptancılarla buluştu 
Özmen, 'Ülkemiz güçlü bir tarım  sektörüne kavuştu' Özmen, “Ülkemiz güçlü bir tarım  sektörüne kavuştu"
AK Partili Yavuz, 'Başkan Erdoğan liderliğinde hizmete devam' AK Partili Yavuz, “Başkan Erdoğan liderliğinde hizmete devam”
CHP heyeti, Nazillili çiftçilerin sorunlarını dinledi CHP heyeti, Nazillili çiftçilerin sorunlarını dinledi
BBP Nazilli'den yarışma tepkisi BBP Nazilli'den yarışma tepkisi
CHP'li Bülbül, 'Görevi kötüye kullanma suçu işleniyor' CHP’li Bülbül, “Görevi kötüye kullanma suçu işleniyor”
AK Partili Yavuz, üreticilerin yüreğine su serpti AK Partili Yavuz, üreticilerin yüreğine su serpti
Nazilli'de 'dilekçe' krizi Nazilli’de 'dilekçe' krizi
Karacasu Belediyesi'nde memur ve işçi maaşlarında sıkıntı Karacasu Belediyesi'nde memur ve işçi maaşlarında sıkıntı
CHP'li Bülbül: 'Yargı kamu adına değil, saray adına karar veriyor' CHP’li Bülbül: 'Yargı kamu adına değil, saray adına karar veriyor'
MHP Aydın Teşkilatları büyük kurultaya hazır MHP Aydın Teşkilatları büyük kurultaya hazır
Siyaset Haberleri

CHP’li Bülbül’den Soylu’ya 'Peker' soruları

CHP Aydın Milletvekili Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarını sordu. Bülbül, “Başta Anayasa’nın 2. maddesinde yer alan hukuk devleti ilkesi ve Anayasa’nın 74. maddesinde yer alan bilgi edinme hakkının yerine getirilmesi ve ilgili konular hakkında şeffaf bir şekilde kamuoyuna bilgi verilmesi gerekmektedir” dedi.

CHP'li Bülbül, '700 dekar alan hangi yandaşa satılacak?'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Didim’deki Manastır Koyu olarak bilinen ve özelleştirme kapsamında olan mevkideki 700 dekar alanla ilgili, “Bu defa kime peşkeş çekeceksiniz?” diyerek tepki gösterdi. Konuyu Meclis’e de taşıyan Bülbül, “Bu kararlar hukuka şeklen bile uygun değil. Ama daha da önemlisi bu kararların kim için ve ne için alındığıdır.” dedi.

Nazilli protokolü NDH’de bayramlaştı

Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve protokol üyeleri, Nazilli Devlet Hastanesi’ne (NDH) giderek hastane yöneticileri, çalışanlar ve hastaların bayramını kutladı.

'Aşılanmadık ama aşağılandık'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın turizm ile ilgili tanıtım videosuna sert tepki gösterdi. Videoda turizm çalışanları, "Aşılandım" yazılı maskeler takarken Çankır, "Aşılanmadık ama aşağılandık" ifadelerini kullandı.

İYİ Partili Sezgin, 'Tarıma yapılan yatırım hiçbir zaman karşılıksız kalmaz'

İYİ Parti Aydın Milletvekili Adnan Sezgin, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve İYİ Parti Nazilli İlçe Teşkilatı ile birlikte Nazilli’nin Yazırlı köyünde çiftçilerle buluştu. Milletvekili Sezgin, yazın yaşanacak sıkıntısı hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Bülbül, 'Su politikası yok çiftçi mağdur'

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Aydın’da çiftçilerin tarlalarını yeterince sulayamamasıyla ilgili hükümete yüklendi. Hükümetin su politikası olmadığını belirten Bülbül “Bu nedenle çiftçi mağdur ediliyor” dedi.

'8 milyonluk yatırımla 30 milyonluk fayda sağlanacak'

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, Aydın’da ortalama 8 milyon lira yatırım bedeliyle yapılacak olan sondaj çalışmaları sonrasında yaklaşık 30 milyon liralık bir ekonomik değer artışı elde edilmiş olacağını söyledi.

Başkan Alptekin'den Abak'a cevap

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak’a yazılı basın açıklamasıyla cevap verdi. Alptekin, “Sahada top gezdirmeyi bırakın, halkın ne çektiğine bakın” dedi.

Milletvekili Bülbül'den Bakan Soylu'ya tepki

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Sedat Peker'in iddiaları ile ilgili yaptığı açıklama nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya tepki gösterdi.

AK Partili Yavuz, Sultanhisar’da çilek üreticileriyle ve toptancılarla buluştu 

Çileğin merkezi Sultanhisar’da üretici ve toptancılarla bir araya gelen AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, semt pazarlarının kapanmasının iç piyasayı biraz etkilediğini ancak çilek ihracatını etkilemediğini belirterek, “Çilek üreticilerinin iflasın eşiğine geldikleri yönünde oluşturulan algı son derece yanlış.” dedi.

Özmen, “Ülkemiz güçlü bir tarım  sektörüne kavuştu"

AK Parti Aydın İl Başkanı Ömer Özmen, son 18 yılda AK Parti hükûmetinin uyguladığı projeler ve sağladığı desteklerle, ülkenin çok güçlü bir tarım orman sektörüne kavuştugunu söyledi. 

AK Partili Yavuz, “Başkan Erdoğan liderliğinde hizmete devam”

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Söke’de birçok önemli projenin hayata geçirileceğini ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, “Başkan Erdoğan liderliğinde hizmete devam” dedi.

CHP heyeti, Nazillili çiftçilerin sorunlarını dinledi

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır ile Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, çiftçileri ziyaret ederek sorunlarını ve taleplerini dinledi.  

BBP Nazilli'den yarışma tepkisi

Büyük Birlik Partisi Nazilli İlçe Başkanı Yaşar Dokumacı, Milli Eğitim Bakanlığınca başlatılan ‘Hayalimdeki Çin’ resim yarışmasına tepki gösterdi. 

CHP’li Bülbül, “Görevi kötüye kullanma suçu işleniyor”

İçki satışı nedeniyle hakkında cezai işlem yapılan ve gözaltına alınan esnaflarla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya önerge veren CHP’li Süleyman Bülbül, “İçişleri Bakanlığı’nın yaptığı bu işlemler görevi kötüye kullanma suçu doğurmaktadır.” dedi.   

AK Partili Yavuz, üreticilerin yüreğine su serpti

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, barajlardaki mevcut suyu tarım arazilerine eşit ve adaletli bir şekilde dağıtacaklarını söyledi. 

Nazilli’de 'dilekçe' krizi

AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak tarafından hazırlandığı iddia edilen ve ‘Nazilli Belediyesi ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nden hizmet almakta ciddi sıkıntı çekiyoruz’ şeklinde ifadelerin yer aldığı dilekçe, ilçede krize neden oldu. AK Partili Abak, dilekçelerle ilgisinin olmadığını söylerken, Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık ise dilekçelerin AK Parti Nazilli ilçe Binası'nda hazırlandığını söyledi. Muhtar Açık, "Attığım imzanın arkasındayım'" ifadeleriyle içeriği farklı olan ikinci dilekçeden de haberinin olduğunu belirtirken, Muhtarlar Derneği Başkan Yardımcısı Erdoğan Dilbaz ise, "Okusaydım imzalamazdım" karşılığını verdi.

Karacasu Belediyesi'nde memur ve işçi maaşlarında sıkıntı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde belediyenin işçi ve memur maaşlarını ödemekte zorlandığı öğrenildi. Zeki İnal, bunun kamulaştırma yapılan bir evin ödemesinin yapılmasından kaynaklandığı söyledi.

CHP’li Bülbül: 'Yargı kamu adına değil, saray adına karar veriyor'

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, belediyelerin yardım toplayamayacağına dair yayımlanan genelgeye ilişkin verilen Danıştay kararı hakkında yazılı açıklama yaptı. 

Toplam 179 haber.