Kültür Sanat

Rapçi Mehmet Çelik'ten 'Monolog' albümü Rapçi Mehmet Çelik’ten ‘Monolog’ albümü
Deveciler, güreşler için umutlu Deveciler, güreşler için umutlu
Cihanoğlu Kulesi halkın ziyaretine açılacak Cihanoğlu Kulesi halkın ziyaretine açılacak
Bakan Soylu, Aydın'da müzeyi inceledi Bakan Soylu, Aydın’da müzeyi inceledi
Başkan Kaya, Büyükelçi Sybiha'ya deve sütü ikram etti Başkan Kaya, Büyükelçi Sybiha’ya deve sütü ikram etti
Aydın BŞB, heykel sanatıyla kadın-erkek eşitliğini anlatacak Aydın BŞB, heykel sanatıyla kadın-erkek eşitliğini anlatacak
Müzikle geçen 45 yıl onurlandırıldı Müzikle geçen 45 yıl onurlandırıldı
'Çete Ayşe' klibine büyük ilgi ‘Çete Ayşe’ klibine büyük ilgi
NYSA kazılarına 80 bin lira destek NYSA kazılarına 80 bin lira destek
NYSA kazılarına 80 bin lira destek NYSA kazılarına 80 bin lira destek
Sevgililer hatıra fotoğrafı çektirdi Sevgililer hatıra fotoğrafı çektirdi
Seydiler Köprüsü ziyaretçilerini bekliyor Seydiler Köprüsü ziyaretçilerini bekliyor
Başkan Ömel Günel, müzisyenlerle bir ilke imza atacak Başkan Ömel Günel, müzisyenlerle bir ilke imza atacak
Yenipazar yeni projelerle turizme katkı sağlayacak Yenipazar yeni projelerle turizme katkı sağlayacak
Anıtlar Kurulu'nda bayrak değişimi Anıtlar Kurulu’nda bayrak değişimi
Mikro minyatür müzesi kendine hayran bırakıyor Mikro minyatür müzesi kendine hayran bırakıyor
İyilik Hareketi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor İyilik Hareketi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor
Müzenin açılışı için geri sayım sürüyor Müzenin açılışı için geri sayım sürüyor
Karacasu'da meclis üyeleri Sırbistan yolcusu Karacasu'da meclis üyeleri Sırbistan yolcusu
Ülkücü gençten Ankara'da zeybek resitali Ülkücü gençten Ankara’da zeybek resitali
Kültür Sanat Haberleri

Rapçi Mehmet Çelik’ten ‘Monolog’ albümü

Nazilli’de doğan 28 yaşındaki rapçi Mehmet Çelik, ilk albümü olan ‘Monolog’ isimli resmi albümünü çıkardı. Çelik’in albümünün ilk klibi ‘Zifiri’ isimli şarkısı, 5 Mart’tan sonra dijital ortamlarda yayınlanacak. 

Deveciler, güreşler için umutlu

Salgınla mücadelede kontrollü normalleşme dönemine girilmesi, Aydın'da devecileri, güreşler için umutlandırdı. Devecilerin salgın tedbirlerine uygun olarak güreşlerin yapılması talebi, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a iletilecek.

Cihanoğlu Kulesi halkın ziyaretine açılacak

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ilçenin en önemli tarihi simgelerinden olan Cihanoğlu Kulesi ve Konağı’nın en kısa zamanda halkın ziyaretine açılacağını müjdeledi. Başkan Kaplan, Cihanoğlu Parkı’nın da pandemi sonrasına yetiştirilmesi ve yeni çehresiyle hizmete girmesi için belediye ekiplerine tüm eksikliklerin hızla tamamlanması talimatını verdi.

Bakan Soylu, Aydın’da müzeyi inceledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açılışı için gün sayılan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’nde incelemelerde bulundu. 

Başkan Kaya, Büyükelçi Sybiha’ya deve sütü ikram etti

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, develere merakı olan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha'yı çiftliğinde ağırlayarak deve sütü ve deve sucuğu ikramında bulundu. Başkan Kaya, Büyükelçi Andrii Sybiha’yı pandemiden sonra düzenlenecek olan ilk deve güreşlerine davet etti. 

Aydın BŞB, heykel sanatıyla kadın-erkek eşitliğini anlatacak

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için kadın-erkek eşitliğini anlatan soyut heykel yarışması düzenliyor. Kadınların özgürlüğü, çağdaşlığı, hakları, üretkenliği gibi konuların işlenebileceği yarışmada toplam 230 bin TL ödül verilecek. 

Müzikle geçen 45 yıl onurlandırıldı

Nazilli’de meslekte 45’inci yılını dolduran Efes Plak Sahibi Ahmet Sert’e, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından hediye takdim edildi. Sert, Nazilli Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet Akyol tarafından da plaketle onurlandırıldı.  

‘Çete Ayşe’ klibine büyük ilgi

Nazilli Lisesi Müzik Öğretmeni Sinan Develi öncülüğünde yapılan, Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla çekilen Çete Ayşe ‘Nazilli İçin Söyle Ege Türküleri 3’ sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmaya başladı. Klip bir gün içinde 12 bin kişi tarafından izlendi. 

NYSA kazılarına 80 bin lira destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Sultanhisar ilçesinde bulunan Nysa'da sürdürülen kazı çalışmalarına da destek vermeye devam ediyor. 

NYSA kazılarına 80 bin lira destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Sultanhisar ilçesinde bulunan NYSA'da sürdürülen kazı çalışmalarına da destek vermeye devam ediyor. 

Sevgililer hatıra fotoğrafı çektirdi

Germencik Belediyesi'nin Sevgililer Günü kapsamında kurduğu standa gelen çiftler, 'hatıra fotoğrafı' çekildi.

Seydiler Köprüsü ziyaretçilerini bekliyor

Aydın’ın Köşk ilçesi Baçayır mahallesi sakinleri, doğa harikası 500 yıllık Seydiler Köprüsü’nün restorasyonun yapılarak sosyal faaliyet alanı olarak hizmete açılmasını istiyor. 

Başkan Ömel Günel, müzisyenlerle bir ilke imza atacak

Kuşadası Belediyesi, Covid-19 nedeniyle çalışmalarına ara vermek durumunda kalan sanatçılara destek olmak amacıyla yeni bir projeye imza attı. Kuşadası Belediyesi 14 Şubat Sevgililer Günü’nde resmi sosyal medya hesaplarından kentin sevilen sanatçılarının bir araya geldiği konserleri yayınlayacak.

Yenipazar yeni projelerle turizme katkı sağlayacak

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Yenipazar Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Prof. Dr. Sezgin Demir, ADÜ Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sedat Akkurnaz, Yenipazar’da motor sporları, yayalaştırılmış ticari merkez, İnönü Caddesi sokak sağlıklaştırılması proje alanı ile ilgili incelemelerde bulundu.   

Anıtlar Kurulu’nda bayrak değişimi

Aydın Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’ne Özge Üçler atandı. 

Mikro minyatür müzesi kendine hayran bırakıyor

    Dünyanın üçüncü Türkiye'nin ilk mikro minyatür olma özelliğini taşıyan Kuşadası Belediyesi Necati Korkmaz Mikro Minyatür Sanat Merkezinin kurucusu Mikro Seramik Sanatçısı Necati Korkmaz yine büyük bir başarıya imza attı.

İyilik Hareketi, ihtiyaç sahibi vatandaşların yüzünü güldürüyor

Aydın Kültür ve Turizm Derneği Başkanı ve gazeteci Fatma Yazıcı'nın da aralarında bulunduğu 58 kadın, minik kalpler için bir araya geldi. İyilik hareketinin 87 mezunu yardımsever kadınları, ilmek ilmek dokudukları ürünleri, aldıkları kıyafet ve gıda malzemelerini ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırdı.

Müzenin açılışı için geri sayım sürüyor

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Koçarlı ilçesi Çakırbeyli Mahallesinde yapımı devam eden Adnan Menderes Demokrasi Müzesi ve Rekreasyon alanında incelemelerde bulundu. 

Karacasu'da meclis üyeleri Sırbistan yolcusu

Avrupa Birliğinin belediyelere yönelik düzenlediği Avrupa gezilerine Karacasu Belediyesi de dahil edildi. Bu kapsamda Karacasu'dan düzenlenecek ilk Sırbistan gezisine Karacasu Belediye Meclis üyeleri katılacak. 

Toplam 33 haber.