Kültür Sanat

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli kültür sanat haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Kültür Sanat Haberleri

Ege Can Sal, Aydın’ın gururu oldu

'Başa Sar' adlı şarkıyla Türkiye’de büyük bir başarı yakalayan Ege Can Sal, Aydın’ın gururu oldu. Ege Can, iki aydan kısa zamanda 8 milyon izlenmeye ulaştı ve pop müzik listelerine girmeyi başardı.

Başkan Atabay, gazetecilerin sorularını cevapladı

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” Didim Belediyesi'nin ev sahipliğinde Didim'de gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında Başkan Atabay, gazetecilerin canlı yayın konuğu oldu.

Kültür Sanat muhabirleri Aydın’da buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Kültür Sanat Muhabirleri Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Medya, Kültür Sanat ve Turizm Buluşmaları” projesinin ikinci durağı Aydın.

Aydınlı mühendisin yaptığı heykeller beğeni topluyor

Aydın’da 26 yaşındaki inşaat mühendisi Selin Çelen, ince ince işlediği alçı ve kilden heykel yapıyor. Herhangi bir eğitim almadan heykel yapımını öğrenen Çelen, çeşitli figürleri yansıttığı heykellerini sergi açarak sanatseverlerin beğenisine sunmak istiyor. 

Nazillili gazilerden 18 Mart oratoryosu

Hacettepe Üniversitesi’nin Aydın Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Dayanışma Derneği Başkanı Sevil Esin’den talebi üzerine, Aydın’da resmi kıyafet giymeye yetkili Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şubesi tarafından ‘Dur Yolcu’ şiirine oratoryo çekildi. 

'Çete Ayşe' klibi Kadınlar Günü’ne özel tanıtıldı

Nazilli Belediyesi’nin sponsorluğunda gönüllüler tarafından 28 günde çekilen “Çete Ayşe” klibinin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde özel tanıtımı, Nazilli Belediye Tiyatro Salonunda gerçekleştirildi.

Katledilen kadınlar resimler ve dualarla anıldı

Nazilli Kadınları Grubu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla cinayete kurban giden kadınları lokma hayrı ile andı. Fotoğrafları sergilenen kadınlar için dualar edildi.  

Buharkent, Kent Müzesi'ne kavuşuyor

Buharkent Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tamamlanan Kent Müzesi’nin teşrifat çalışmalarını, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü yapacak. Kent mirasını gelecek kuşaklara aktaracak olan Kent Müzesi, çalışmaların tamamlanmasıyla kültür turizmine önemli katkı sağlayacak. Buharkent'in kimliğini yaşatacak olan Kent Müzesi, tefrişat çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmete açılacak.

Rapçi Mehmet Çelik’ten ‘Monolog’ albümü

Nazilli’de doğan 28 yaşındaki rapçi Mehmet Çelik, ilk albümü olan ‘Monolog’ isimli resmi albümünü çıkardı. Çelik’in albümünün ilk klibi ‘Zifiri’ isimli şarkısı, 5 Mart’tan sonra dijital ortamlarda yayınlanacak. 

Deveciler, güreşler için umutlu

Salgınla mücadelede kontrollü normalleşme dönemine girilmesi, Aydın'da devecileri, güreşler için umutlandırdı. Devecilerin salgın tedbirlerine uygun olarak güreşlerin yapılması talebi, Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a iletilecek.

Cihanoğlu Kulesi halkın ziyaretine açılacak

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, ilçenin en önemli tarihi simgelerinden olan Cihanoğlu Kulesi ve Konağı’nın en kısa zamanda halkın ziyaretine açılacağını müjdeledi. Başkan Kaplan, Cihanoğlu Parkı’nın da pandemi sonrasına yetiştirilmesi ve yeni çehresiyle hizmete girmesi için belediye ekiplerine tüm eksikliklerin hızla tamamlanması talimatını verdi.

Bakan Soylu, Aydın’da müzeyi inceledi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, açılışı için gün sayılan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’nde incelemelerde bulundu. 

Başkan Kaya, Büyükelçi Sybiha’ya deve sütü ikram etti

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, develere merakı olan Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andrii Sybiha'yı çiftliğinde ağırlayarak deve sütü ve deve sucuğu ikramında bulundu. Başkan Kaya, Büyükelçi Andrii Sybiha’yı pandemiden sonra düzenlenecek olan ilk deve güreşlerine davet etti. 

Aydın BŞB, heykel sanatıyla kadın-erkek eşitliğini anlatacak

Aydın Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için kadın-erkek eşitliğini anlatan soyut heykel yarışması düzenliyor. Kadınların özgürlüğü, çağdaşlığı, hakları, üretkenliği gibi konuların işlenebileceği yarışmada toplam 230 bin TL ödül verilecek. 

Müzikle geçen 45 yıl onurlandırıldı

Nazilli’de meslekte 45’inci yılını dolduran Efes Plak Sahibi Ahmet Sert’e, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan tarafından hediye takdim edildi. Sert, Nazilli Elektrikçiler Odası Başkanı Mehmet Akyol tarafından da plaketle onurlandırıldı.  

‘Çete Ayşe’ klibine büyük ilgi

Nazilli Lisesi Müzik Öğretmeni Sinan Develi öncülüğünde yapılan, Nazilli Belediyesi’nin katkılarıyla çekilen Çete Ayşe ‘Nazilli İçin Söyle Ege Türküleri 3’ sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanmaya başladı. Klip bir gün içinde 12 bin kişi tarafından izlendi. 

NYSA kazılarına 80 bin lira destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Sultanhisar ilçesinde bulunan Nysa'da sürdürülen kazı çalışmalarına da destek vermeye devam ediyor. 

NYSA kazılarına 80 bin lira destek

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Sultanhisar ilçesinde bulunan NYSA'da sürdürülen kazı çalışmalarına da destek vermeye devam ediyor. 

Sevgililer hatıra fotoğrafı çektirdi

Germencik Belediyesi'nin Sevgililer Günü kapsamında kurduğu standa gelen çiftler, 'hatıra fotoğrafı' çekildi.

Toplam 41 haber.