Güncel

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Güncel Haberleri

Tenispark’ta çevre düzenleme çalışmaları başladı

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri İsabeyli Mahallesi’nde bulunan Tenispark çevresinde düzenleme, bordür ve taş döşeme çalışmalarına başladı.

Nazilli'de trafikte farkındalık etkinliği

Nazilli’de “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” mottosuyla farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinlikte 15 Temmuz İlkokulu önünde bulunan yaya geçidindeki çizgilerden biri kırmızı renge boyanarak yaya önceliğine dikkat çekildi.

Karakuş’tan ‘makam aracı’ çıkışı

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, 1 Ekim’de yapılacak olan Ticaret Odası seçimini kazanması halinde değeri 2 milyon TL olan makam arabasını kullanmayacağını, söz konusu makam aracını satacağını söyledi. Her faaliyete kendi araçlarıyla katılacaklarını ifade eden Karakuş, odaya misafir geldiğinde ise ulaşım hizmetini oda üyesi şirketlerden araç kiralayarak karşılayıp üyelere de destek olacaklarını söyledi.

Nuri Arslan baltayı taşa vurdu, gerçeği Milletvekili Erim açıkladı

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Nuri Arslan, ilçeye ikinci Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağı yönünde verdiği müjdeyi AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, yalanladı. AK Partili Erim, “OSB müjdesi için henüz çok erken.” dedi.

Nazilli eski Kaymakamı Caner Yıldız hayatını kaybetti

Eski Nazilli Kaymakamlarından, Muğla Menteşe Kaymakamlığına atanan ve Muğla Vali yardımcısı olarak görev yapmakta olan Caner Yıldız yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak vefat etti.

Nurettin Kırlıoğlu, sessizliğini bozdu

Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, Mergen Çayı projesinin üyelerden yoğun talep gördüğünü belirterek “Hizmet Binamızı açtık şimdi de en büyük hedefimiz Mergen Çayı projemizi gerçekleştirmek. Bu projemizi de üyelerimiz sayesinde başaracağız” dedi.

Erol Karakuş; “İlçelerimize yerinde hizmet sunacağız”

Nazilli Ticaret Odası Başkan adayı Erol Karakuş, seçim çalışmaları için gittiği bölgelerde üyeler tarafından adeta ‘başkan’ gibi karşılanıyor.

Borsa üyelerinden Nurettin Kırlıoğlu'na destek ziyaretleri

Nazilli’de haftasonu hizmete açılan Nazilli Ticaret Borsası yeni hizmet binası üyelerinin ziyaretçi akınına uğruyor. Hizmet binasının yanı sıra Başkan Nurettin Kırlıoğlu’na yeni dönem için destek mesajlarını sunan üyeler, dikkat çeken projeler için başarılar diledi. 

Başkan Alptekin; “Yanmayan ağaçları AKP satıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AKP hükümetinin117 bin canlı ağacın satışı için ihaleye çıkacağını iddia etti. Alptekin, “Hem de düşük faizle kredi vererek, ve taksitle iyi mi?” dedi.

Bir ömür boyu mutluluğa ‘evet’ dediler

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın koruması Ali Rıza Kara, Dilara Aysel ile evlenerek bir ömür boyu mutluluğa ‘evet’ dedi.

Düzgün ailesinin mutlu günü

Nazillili İşletmeci Metin ve Hülya Düzgün çiftinin 9 yaşındaki oğulları Muhammet Yasin, dillere destan sünnet düğünü ile erkekliğe ilk adımını attı.

Dallıca’da yollar yenileniyor

Nazilli Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Dallıca Mahallesi’nde doğalgaz altyapısı geçen ve bozulma meydana gelen yolların tamamında bakım, onarım ve tadilat çalışmalarına başladı.

Karakuş: "Ortak akıl ile yöneteceğiz"

Nazilli Ticaret Odası Başkan Adayı Erol Karakuş, göreve gelmeleri halinde Ticaret Odası’nı ortak akılla yöneteceklerini belirterek hesap verilebilir, şeffaf bir yönetim anlayışını ortaya koyacaklarını kaydetti. Karakuş, “Nazilli Ticaret Odası’nı tüm üyelerimizle birlikte yöneteceğiz.” İfadelerini kullandı.

Eka Gıda’dan AKKES’e tepki

Nazilli Ticaret Borsası yeni hizmet binası açılışında ‘Bursa kestanesi’ ikram edildiği iddiasını sürdüren kestane şekeri üreticilerinden Mustafa Çetin’e, Eka Gıda’dan tepki geldi. Eka Gıda İşletme sahibi Abdullah Onur Bildirici, “Mustafa bey maalesef kendisinin aranmadığı yalanının arkasına sığınmaya çalışıyor. Ama arama saatleri ortada, kendisi sanırım bir adayın yönetiminde olduğu için algı yapmaya çalışıyor.” dedi.

Çocukluk hayalini hayata geçirdi, odasını atölyeye çevirdi

Nazilli’de yaşayan Fatma Argun (41) çocukluk hayali ressamlık için evini mini bir atölyeye çevirdi. Ressam Argun Eskişehir’deki ilk kişisel sergisinden sonra Nazilli’de sergi açacak.

Nazilli Ticaret Borsası’ndan açıklama: “Mesnetsiz bir içeriktir”

Nazilli Ticaret Borsası tarafından yeni hizmet binasının açılışında davetlilere dağıtılan kestane şekeriyle ilgili yapılan açıklamada, “Nazilli Ticaret Borsası, düzenlediği tüm organizasyonlarda öncelikle üyelerimiz tercih edilir. Bu ürünün kutusu veya ambalajının hangi şehirde üretildiği kurumumuzu ilgilendirmemektedir. Kestane şekeri haberi kurumumuzu hedef alıp, yıpratmaya yönelik mesnetsiz bir içeriktir.” ifadeleri kullanıldı.

EKA Gıda’dan Kestane Şekeri polemiğine sert cevap

Eka Gıda İşletme sahibi Abdullah Onur Bildirici, Nazilli Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılışında davetlilere ikram edilen kestanenin Nazilli’nin ürünü olduğunu söyledi. Bursa’dan sadece paketleme hizmeti aldıklarını belirten kooperatif üyesi işadamı Bildirici, “Oluşturulan algı ile karalama kampanyası yapıyorlar. Nazilli’ye büyük bir değer katacak hizmet binasına gölge düşürmek istiyorlar” diyerek tepkisini dile getirdi.

Nazilli Ticaret Borsası’ndan görkemli açılış

Nazilli Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binası, düzenlenen görkemli bir törenle hizmete açıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen açılış ile 56 yıllık yeni bina özlemine son veren Nazilli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, “Yeni dönemde de hizmet binası gibi dev projelerimizi hayata geçirerek hem üyelerimize hem de Nazilli’mize değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Cinayet şüphelisi baba oğul tutuklandı

Nazilli’de akrabalar arasında yer anlaşmazlığı nedeniyle çıkan kavgada amca oğlunu öldüren ve amcasını yaralayan cinayet şüphelileri 15 yaşındaki D.Ö ve babası F.Ö. polise teslim oldu. Baba-oğul cinayet ve kasten adam öldürme suçlaması ile çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

Toplam 2606 haber.