Ekonomi

Sultanhisarlı üreticilerin ödenekleri, hesaplarına yatırıldı Sultanhisarlı üreticilerin ödenekleri, hesaplarına yatırıldı
Aydın Ticaret Borsası üyelerine yönelik eğitim düzenlendi Aydın Ticaret Borsası üyelerine yönelik eğitim düzenlendi
ARGE listesine Aydın'dan 2 firma girdi ARGE listesine Aydın’dan 2 firma girdi
Aydınlı üreticiye müjde Aydınlı üreticiye müjde
Buğdayda verim kaybı, üreticiyi üzdü Buğdayda verim kaybı, üreticiyi üzdü
Başkan Şahin, Aydınlı üç firmayı tebrik etti Başkan Şahin, Aydınlı üç firmayı tebrik etti
Jantsa, en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girdi Jantsa, en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girdi
Arslan 'İş yeri yasaklarının 1 Haziran'a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır' Arslan; 'İş yeri yasaklarının 1 Haziran'a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır'
Akdoğan: 'Üyelerimizin dayanacak gücü kalmadı' Akdoğan: “Üyelerimizin dayanacak gücü kalmadı”
'Fiyatlardan üretici de, tüketici de memnun değil' 'Fiyatlardan üretici de, tüketici de memnun değil'
Aydın'ın ihracatı arttı Aydın'ın ihracatı arttı
Kuyucak'ta 60 tonluk kantar hizmete girdi Kuyucak’ta 60 tonluk kantar hizmete girdi
Tabak Ayakkabı'dan emeklilere büyük indirim Tabak Ayakkabı'dan emeklilere büyük indirim
Aydın'da simit 2 lira oldu Aydın’da simit 2 lira oldu
İŞKUR'un engelli desteğiyle kendine iş kurdu İŞKUR’un engelli desteğiyle kendine iş kurdu
Zeyrekoğlu Baklava, Nazilli'de hizmete açıldı Zeyrekoğlu Baklava, Nazilli’de hizmete açıldı
Nazilli Hangar'da kahvaltı keyfi bir başka Nazilli Hangar'da kahvaltı keyfi bir başka
'Nazlıköy' dualarla açıldı 'Nazlıköy' dualarla açıldı
Nazilli Belediyesi'nde en düşük maaş 3 bin 700 lira Nazilli Belediyesi'nde en düşük maaş 3 bin 700 lira
İkra Mobilya'dan Mart ayına özel indirimler İkra Mobilya’dan Mart ayına özel indirimler
Ekonomi Haberleri

Sultanhisarlı üreticilerin ödenekleri, hesaplarına yatırıldı

Sultanhisar Ziraat Odası Başkanı Yüksel Yılmazoğlu, don afeti nedeniyle ürün kaybı yaşayan 98 çilek üreticisine yapılacak olan ödemelerin hesaplarına yatırıldığını açıkladı.

Aydın Ticaret Borsası üyelerine yönelik eğitim düzenlendi

Aydın Ticaret Borsası, ihracatçı üyelerine yönelik Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın 2020 yılı 6. dönem teknik destek programı kapsamında “İhracat Uygulamaları, Sanal Fuarlar Eğitimi” düzenledi.

ARGE listesine Aydın’dan 2 firma girdi

Türkiye’nin Ar-Ge harcamaları en yüksek 500 şirketi arasında Aydın’dan 2 firma yer aldı. Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, listedeki Jantsa ve EYS Metal firmalarını tebrik etti.

Aydınlı üreticiye müjde

Tarım kenti Aydın’da 2020 yılı Anaç Koyun-Keçi Destekleme Ödemeleri kapsamında bin 664 işletmedeki 130 bin 51 küçükbaş hayvan için 4 milyon 110 bin 820 lira destek ödemesi yapılacak.

Buğdayda verim kaybı, üreticiyi üzdü

Türkiye'nin önemli tarım merkezlerinden birisi olan Aydın'ın İncirliova ilçesinde, buğday hasadına başlandı. Kuraklığın buğdayda yüzde 20 ile 50 arasında verim kaybına neden olması ise üreticiyi üzdü.

Başkan Şahin, Aydınlı üç firmayı tebrik etti

Aydın Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’” listesine girmeyi başaran Aydınlı 3 firmayı tebrik etti.

Jantsa, en büyük 500 sanayi kuruluşu arasına girdi

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan "Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesine Aydın’dan Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret A.Ş. de girdi. Aydın’dan toplam 3 firmanın yer aldığı listede Jantsa 724 milyon 620 bin 146 lira üretimden net satışlar gerçekleştirerek Türkiye’nin 395’inci büyük sanayi kuruluşu oldu.

Arslan; 'İş yeri yasaklarının 1 Haziran'a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır'

İşletme sahiplerinin yaşadığı zor durumun görmezden gelinmesinin, telafisi mümkün olmayan kayıplara neden olacağını belirten Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan, “İş yeri yasaklarının 1 Haziran’a uzatılması, hibe desteklerini zorunlu kılmıştır.” dedi.

Akdoğan: “Üyelerimizin dayanacak gücü kalmadı”

Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan, 17 günlük tam kapanmanın ardından kademeli normalleşme genelgesi ile ay sonuna kadar uzatılan yasakların, çok sayıda sektörü içinden çıkılmaz derecede zor durumda bıraktığını söyledi. Akdoğan, “Üyelerimizin artık dayanacak gücü kalmadı, finansal sorunlarına acilen çözüm bulunmalı” dedi.

'Fiyatlardan üretici de, tüketici de memnun değil'

Aydın Ziraat Odaları İl Koordinasyon Başkanı Mehmet Kendirlioğlu, özellikle sebze ve meyvede üretici ile tüketici arasındaki fiyat farkının çok arttığını söyledi. Üreticiden alınan bir ürünün tüketiciye 4-5 katı fazla fiyatlara satıldığını belirten Kendirlioğlu, "Fiyatlardan üretici de, tüketici de memnun değil. Aracılar kazanıyor. Afaki fiyat artışına, devlet ‘dur’ diyecek bir çözüm bulmalı" dedi.

Aydın'ın ihracatı arttı

Aydın Sanayi Odası (AYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus Şahin, mart ayı ihracatının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,9 artarak 79,2 milyon dolar olarak gerçekleştiğini açıkladı. 

Kuyucak’ta 60 tonluk kantar hizmete girdi

Aydın’ın Kuyucak ilçesi Karapınar Mahallesinde 60 tonluk kantar, vatandaşlara hizmet vermeye başladı. 

Tabak Ayakkabı'dan emeklilere büyük indirim

Nazilli'de faaliyet göstermekte olan Tabak Deri Mağazası, Türkiye Emekliler Derneği Nazilli Şubesiyle dernek üyelerinin yararlanabileceği indirim protokolü imzaladı.

Aydın’da simit 2 lira oldu

Aydın’da simidin gramajı artırılarak fiyatı 1.5 liradan 2 liraya yükseltildi. 

İŞKUR’un engelli desteğiyle kendine iş kurdu

Nazilli’de yaşayan ortopedik engelli Murat Sarı (33), İŞKUR’un Engellilere Destek Projesi’nden aldığı hibe desteği ile yöresel ürünler ve manav dükkanı açtı. Sarı, “Yapılmak istenirse herkes yapabilir, yeter ki istesinler, hayata küsmesinler” dedi. 

Zeyrekoğlu Baklava, Nazilli’de hizmete açıldı

Nazilli Uzun Çarşı’da Şanlıurfa’ya özel baklavaları ile ağızları tatlandıracak Zeyrekoğlu Baklava, protokolün de katılımıyla hizmete girdi.

Nazilli Hangar'da kahvaltı keyfi bir başka

Nazilli'de konumu, fiyatı ve hizmetiyle en çok tercih edilen Nazilli Belediyesi'ne ait tesislerden biri olan Hangar Cafe Restoran, zengin menü çeşidi ve uygun fiyatlarıyla haftasonu hizmet vermeye devam ediyor.

'Nazlıköy' dualarla açıldı

Odun ateşinde doğal malzemelerle sağlıklı ürünler yaparak Türkiye çapına ve yurt dışına pazarlayan girişimci Sevgül Batur’un ‘Nazlıköy’ isimli satış mağazası, protokolün de katılımıyla dualarla açıldı. 

Nazilli Belediyesi'nde en düşük maaş 3 bin 700 lira

Belediye-İş Sendikası Aydın İl Başkanı Hidayet Yaman ve Nazilli Baş Temsilcisi Öner Balcı, Toplu İş Sözleşmesi Bilgilendirme Toplantıları kapsamında, Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde belediye personeli ile Meclis Toplantı Salonu'nda bir araya geldi. Başkan Özcan, yapılan anlaşma ile belediyede en düşük maaşın 3 bin 700 lira olduğunu açıkladı.

Toplam 167 haber.