Siyaset

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli siyaset haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Siyaset Haberleri

Aydınlı vekillerden Bakan Yanık’a hayırlı olsun ziyareti

AK Parti Aydın Milletvekilleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Alıcık, 'Çerçioğlu esnafa bakış açısını ortaya koymuştur'

Aydın’da pandemi döneminde faal olarak çalışan işletmelere en az bin liralık yardımda bulunulması için belediye meclisinde teklif verdiklerini belirten MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, “Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu merkezi yönetimi adres göstererek esnafımıza bakış açısını ortaya koymuştur” dedi.

Nazilli'de Serkan Sevim adaylığını açıkladı

CHP Nazilli’de 13 kişinin istifasıyla görevden düşürülen eski İlçe Başkanı Serkan Sevim, yapılacak olağanüstü kongrede tekrar aday olduğunu basın açıklaması ile duyurdu. Sevim, açıklamasına başkanlıktan düşürülme sürecini anlatarak başladı.

Milletvekili Bülbül, balık ölümlerini meclise taşıdı

TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yapan CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Büyük Menderes Nehri’ndeki balık ölümlerini gündeme getirdi. Büyük Menderes Nehri’ndeki canlıların yaşamlarını devam ettirebilmeleri için Menderes Nehri’ne yeterli miktarda su verilmesi gerektiğini vurgulayan Milletvekili Bülbül, yetkilileri göreve çağırdı.

Durmuş Kural görevden alındı

İYİ Parti Aydın İl Divan üyesi ve İl Başkan Yardımcısı Durmuş Kural şok bir kararla görevlerinden alındı.

Yenipazarlı, “Hedefimiz iktidar olmak”

Memleket Partisi’nin Aydın İl Başkanı Cavit Yenipazarlı, partisinin il yönetimi ve ilçe başkanlarını tanıttı. Aydın’da teşkilatlanma çalışmalarına devam ettiklerini belirten İl Başkanı Yenipazarlı, hedeflerinin iktidar olduğunu söyledi.

Alptekin, "Millet İttifakı iktidara yürüyor"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti hükümetinin ekonomik olarak ülkeyi başarısızlığa götürdüğünü söyleyerek, Millet İttifakı'nın ülkenin başına geçme zamanının geldiğini ifade etti.

“Bu pislikleri Didim’in karnından temizleyeceğiz”

CHP İstanbul Milletvekili Akif HamzaÇebi, CHP Didim ilçe binasında düzenlediği basın toplantısında saldırıya uğrayan CHP'li Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay'a sahip çıktı. Milletvekili Hamzaçebi; "Bu pislikler bu virüsü Didim'in karnından temizleyip atacağız" sözleriyle olaya tepki gösterdi.

Alptekin, "Millet İttifakı iktidara yürüyor"

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti hükümetinin ekonomik olarak ülkeyi başarısızlığa götürdüğünü söyleyerek, Millet İttifakı'nın ülkenin başına geçme zamanının geldiğini ifade etti.

Yenipazar’da AK gençlik ‘Asan’a emanet

AK Parti Yenipazar İlçe Gençlik Kolları Başkanı olarak Mert Asan atandı.

CHP’li Bülbül, “Kanun teklifi Anayasa’yı ihlal ediyor”

Meclis Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanan Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi hakkında konuşan CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Süleyman Bülbül, kanun teklifinde Anayasa’yı ihlal eden maddelerin olduğunu ve pek çok hak gaspına neden olacağını belirtti.

Yenipazar TDP, Özdemir'e emanet

Türkiye Değişim Partisi Genel Merkezi tarafından, Yenipazar İlçe Başkanlığı'na Erhan Özdemir atandı.

Alptekin: "Bırakın da dümene Millet İttifakı geçsin"

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin, AK Parti iktidarının başarısız politikaları ve pandemi koşulları nedeniyle esnaf, çiftçi ve çalışanların üzerindeki karamsar tablonun her geçen gün daha da kötüleştiğini savundu. Alptekin, AK Parti iktidarının sonunun geldiğini iddia etti.

CHP’li Bülbül’den Adalet Bakanı’na çağrı: “Görevinizi yapın”

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Sezgin Baran Korkmaz’ın mal varlıklarına konulan tedbir kararının kaldırılmasıyla ilgili Adalet Bakanı’na çağrıda bulundu. Bülbül, “Adalet Bakanı ve HSK Başkanı olarak görevinizi yapın” dedi.

AK Parti heyetinden Vali Aksoy’a ziyaret

Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Aydın heyetini makamında ağırladı.

CHP'li Bülbül,

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Meclis Genel Kurulu’nda yargının siyasallaşmasını eleştirdi. Özgürlükçü kararlar veren hakimlerin sürgün edildiğini belirtirken, FETÖ borsasına karışan hiçbir hakim ya da savcıya işlem yapılmadığını söyledi.

CHP’li Yıldız’dan otoyolla ilgili soru önergesi

CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Aydın-Denizli otoyoluyla ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması istemiyle TB’ye soru önergesi verdi.

Tarım eylem planı çiftçilere 'DEVA' olacak

Üreticiler ile bir araya gelen DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker, partisinin tarım eylem planını açıkladı. Tarımın Aydın ve ülke için lokomotif sektörlerinden birisi olduğunu vurgulayan Erürker, "Tarım sektörü darboğazda, çiftçilerimiz sıkıntıdadır. Mevcut yönetim çözüm üretememektedir. Ülkemiz tarımını ayağa kaldıracak, çiftçilerimizi rahatlatacak tarım eylem planımız hazır" dedi.

İYİ Partili Öztürk’ten yola devam mesajı

İYİ Parti Nazilli İlçe Teşkilatı asil ve yedek yönetiminde görev alan 13 kişinin basın açıklaması yaparak istifa etmesinin ardından açıklama yapan İlçe Başkanı Cihat Öztürk; “Bayrağı devralacak arkadaşlarımızla mücadelemiz yılmadan devam edecektir” dedi.

Toplam 400 haber.