Eğitim

Nazilli TV haber gazetesi | Nazillitv.com ile güncel nazilli eğitim haberlerine, son dakika gelişmelerine anında ulaşın.

Eğitim Haberleri

Nazilli Uğur Lisesi öğrencileri ilçenin gururu oldu

Nazilli Uğur Lisesi öğrencileri Hazar Denizhan Semerci ve Eren Alkan, Hong Kong’da yapılan ‘İnovasyon Projeleri Yarışması’nda "Uluslararası İş Teknolojileri ve İnovasyon Ödülü’ alarak büyük bir başarıya imza attı.

NAZGEM’den 1 yıllık değerlendirme

‘Nazilli’de Herkes İçin Eğitim’ sloganıyla hayata geçirilen Nazilli Belediyesi Gençlik, Eğitim, Danışma ve Sosyal Etkinlik Merkezi (NAZGEM) personelleri 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının değerlendirilmesi ve yaz kurslarının planlanması için bir araya geldi.

Bahçeşehir Koleji'nde mezuniyet coşkusu

Nazilli Bahçeşehir Koleji 8’inci sınıf öğrencileri mezuniyet sevinci yaşadı. Nazilli’de verdiği eğitimle özel okul sektörünün öncülerinden olan Nazilli Bahçeşehir Koleji, koronavirüs tedbirleri kapsamında mezuniyet töreni gerçekleştirdi.

Öğrencilere kitap dağıtıldı

Aydın Kültür ve Turizm İl Müdürü Umut Tuncer, Ahmet Şerife Şanlı Ortaokulu öğrencilerine okuma alışkanlığı aşılamak için 300 kitap dağıttı.

Aydın’da 13 bin 654 öğrenci LGS’de ter dökecek

Aydın’da, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 235 okulda ve 13 bin 564 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek.

Nazilli Fen Lisesi’nden Türkiye birinciliği

Nazilli Fen Lisesi öğrencileri, Konya’da yapılan IV. Ulusal Bilim Kampı’nda Türkiye birincisi oldu.

Rektör Aldemir, 'Sonunda kavuşuyoruz'

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, öğrencilerle 13 Eylül’de bir arada olacaklarını söyledi.

LGS’de ter dökecek öğrencilere uzman tavsiyeleri

Yaklaşık 1 milyon 200 bin öğrencinin girmesi beklenen Liselere Giriş Sınavı'na (LGS) sayılı günler kaldı. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Nurşen Ulusoy, öğrencilerin başarısını arttıracak sınav püf noktalarını açıkladı.

ADÜ’ye TÜBİTAK desteği

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencilerinin projelerine TÜBİTAK tarafından destek sağlandı.

Aydın Lisesi'nden büyük başarı

Aydın'da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile düzenlenen şiir ve bilgi yarışmalarında, Aydın Lisesi öğrencileri birincilik elde etti.

Öğrenciler projeyle matematiği hayata entegre etti

Nazilli Yaylapınar İhsan İzgi Ortaokulu Matematik Öğretmeni Burçin Gülcü’nün öncülüğünde 11 ülkeden 32 okulla ekim ayında ortaklaşa başlatılan proje, öğrencilerin matematiği hayata entegre etmelerine vesile oldu.

ADÜ'ye 9 yeni birim açıldı 

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde 9 yeni birimin açıldığını söyledi. 

Bozdoğanlı öğrenciler, masallarla zamanda yolculuğa çıktı

Bozdoğan Merkez İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri, “let’s fly in time” e-twinning projesi ile masallarla zamanda yolculuğa çıktı.

'Engelli Dostu ADÜ' projesi başlıyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'nün ortak yürüteceği "Engelli Dostu ADÜ" projesi hayata geçiyor. 

Savaş’tan Aydın’a 22 yeni okul müjdesi

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 2021-2022 yılları eğitim yatırımları kapsamında 22 yeni okul yapımı için Aydın’a 320 milyon liralık ödenek açıklandığını müjdeledi. 

Aydın Büyükşehir Belediyesi öğrenciler için de tedbirler alıyor

Pandemi sürecinde Aydın genelinde ortak kullanım alanlarında, toplu ulaşım araçlarında ve işletmelerde dezenfeksiyon işlemlerini aralıksız yapan Aydın Büyükşehir Belediyesi, okulların açılmasıyla birlikte öğrencileri de unutmadı. 

Bozdoğan’da 4 derslikli ilkokulun temeli atıldı

Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde 4 derslikli Madran İlkokulu’nun yapımına başlandı. 

Nazilli HEM'den Suriyeli vatandaşlara 'Türkçe' eğitimi

Nazilli Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğü tarafından 100 Suriyeli vatandaşa, Yabancılar için Türkçe Dil Eğitimi Programı kapsamında 1 yıl içerisinde 5 farklı kursla Türkçe eğitimi verildi.  

Bozdoğanlı öğrencilerin yüzünü güldürdüler

Bozdoğan’da eğitim gören 300 öğrenciye, Darülaceze Vakfı ve hayırsever iş insanları tarafından kıyafet yardımı yapıldı.

Toplam 101 haber.