Etiketler

AYESOB'dan koronaya karşı anons

Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından koronavirüse karşı vatandaşları uyarmak amacıyla, Nazilli Perşembe Pazarı’nda hazırlanan araçla anons yapıldı. 

Nazililileri organik ürünlerle buluşturuyorlar

Nazilli’ye bağlı kırsal Ocaklı Mahallesi’nden gelerek Perşembe Pazarı’nda tezgah açan 3 kız kardeş, yıllardır ev ekonomilerine katkıda bulunmak için kendi ürettikleri tereyağı, yoğurt ve çökelek gibi ürünlerin yanında günlük taze süt ve yumurtaları satıyor.

Eniş tezgaha indi

Nazilli'de bölgenin şifalı otlarından olan eniş, pazar tezgahındaki yerini aldı. Acı ot olarak ta bilinen ilk enişler fiyatıyla el yaksa da Perşembe Pazarı’nda 25 liradan alıcı buldu.

Nazilli'de güzel hava koronayı unutturdu

Nazilli'de hava sıcaklığının 20 dereceye çıkmasının ardından vatandaşlar, Perşembe Pazarı’nın da etkisiyle kendilerini dışarı attı. Etkili olan güzel hava, koronavirüs salgınını ve tedbirlerini unutturdu.

Bergamot, ilgi kaynağı oldu

Kalp ve damar hastalıklarına iyi gelen, kötü kolesterolü düşüren ve C vitamini deposu olarak bilinen bergamot, Nazilli Perşembe Pazarı’nda vatandaşların ilgi odağı oldu.  

Fanatik pazarcı esnafı, vatandaşları gülümsetti

Perşembe günü oynanacak olan Nazilli Belediyespor-Fethiyespor karşılaşması öncesi ilçe Ege derbisine kilitlenirken, Siyah İnciler’in fanatik taraftarlarından olan pazarcı esnafı Selçuk Aslan tezgahına, “Uzun Çarşı’da Nazillispor forması giyen kız kadar tatlı” yazarak dikkatleri üzerine çekti ve görenleri gülümsetti.