Etiketler

Kurşunlanan tabelalar değiştirildi

Karacasu'da ilçe belediyesi tarafından tanıtım amacıyla yol kenarına yaptırılan ve geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tüfekle zarar verilen tabelalar yenileri ile değiştirildi.

Zeki İnal'ı hedef aldılar

Karacasu'da ilçe belediyesi tarafından tanıtım amacıyla yol kenarına yaptırılan tabelalara sıkılan kurşunlar nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

Tek koluyla hayata sarıldı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde tek eliyle atık kağıt toplama işçisi olarak çalışan Ramazan Özen, hem ekonomisine hem de çevreye katkıda bulunuyor.

Karacasu Belediyesi'nde memur ve işçi maaşlarında sıkıntı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde belediyenin işçi ve memur maaşlarını ödemekte zorlandığı öğrenildi. Zeki İnal, bunun kamulaştırma yapılan bir evin ödemesinin yapılmasından kaynaklandığı söyledi.

45 yıl aynı örse çekiç salladılar

Aydın’ın Karacasu ilçesinde yaşayan Durdu Çelik (65) 45 yıl boyunca eşi Mehmet Çelik’le aynı örsün üstüne balyoz ve çekiç salladı.  

15 dakikada 2 mülkün satışına onay çıktı

Karacasu Belediyesi Mart Ayı Meclisinde 3 arazi ve bir taşınmaz mülk satışı vatandaşların dilekçesi ile gündeme geldi. Bunlardan ikisi reddedilirken ikisinin ise satışa çıkarılması kabul edildi. 4 karar da oy çokluğu ile alınırken sadece 15 dakika 54 saniye süren Mart ayı meclis toplantısı ilçe tarihinin en kısa meclis toplantılarından biri olarak kayıtlara geçti. 

Yok böyle bir sevgi

Aydın'ın Karacasu ilçesi Nargedik Mahallesi'nde objektiflere yansıyan görüntüler yürekleri ısıttı.

Şirin Pide hizmette sınır tanımıyor

Bugüne kadar Almanya, Suudi Arabistan, Dubai, Yunanistan, İsviçre gibi ülkelere gönderilen ve Türkiye'nin çeşitli yerlerinden sipariş alan Karacasu Tahinlisi ile birlikte kıymalı pide için son olarak İstanbul'dan sipariş geldi.

Bitkisel ürünlerle 49 çifti çocuk sahibi yaptı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde doğal köy ürünleri ve bitkisel kür alanında yaptığı çalışmalarla tüm Türkiye’de adından söz ettiren Nihal Deliktaş, özel hazırladığı hayıt macunu ile de bugüne kadar birçok çifte çocuk sahibi yaptığını ileri sürdü..

Karacasu Belediyesi'nde 5 maddeden 3'ü satış

Aydın'ın Karacasu ilçesinde Mart ayı Belediye Meclis toplantısı gündem maddeleri belediye askı panosunda açıklandı. 

Baba ve down sendromlu oğlu işsiz kaldı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde özel bir şirketin işlettiği belediyeye ait akaryakıt istasyonu kapanırken burada çalışanlar işsiz kaldı.

Tepki çeken evlilik teklifine 10 bin 560 lira ceza kesildi

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir doğa harikası olan Çağlayan Tabiat Parkı Bahçeköy Şelalesinde yapılan ve tepki çeken evlilik teklifi pahalıya patladı. Nazilli’den gelerek Bahçeköy’de bu olayı gerçekleştirdikleri öğrenilen 3 kişiye toplam Karacasu Kaymakamlığı tarafından 10 bin 560 lira idari para cezası kesildi. 

Karacasu'da tütüncüler yeni sezon hazırlıklarına başladı

Aydın’ın en çok tütün üretimi yapılan ilçesi Karacasu’da yeni sezon tütün fidanı yetiştirme çalışmaları başladı. Yılın 12 ayına yayılan üretim aşamalarıyla üreticileri asla boş bırakmayan tütün, önemli bir geçim kaynağı olmayı sürdürüyor.

Karacasu'da çömlekçiler hareketlenmeye başladı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde tarihi bir mesleği yaşatan çömlekçiler normalleşmeyi dört gözle beklerken, havaların iyi gitmesiyle perakende müşterilerini ağırlamaya başladı. 

Karacasu’da kadınlara, kefil istemeyen faizsiz kredi anlatıldı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Kaymakamlık öncülüğünde düzenlenen etkinlikte kadınlara yönelik olarak faizsiz, kefilsiz ve teminatsız kredi imkanı sunan Türkiye Grameen Mikrofinans Programı anlatıldı.

Karacasu’da MHP kurucusu, belediyeye ve parti yönetimine ateş püskürdü

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin kuruluşunda yer alan isimlerden olan Orhan Kayalı, belediye yönetimi ile MHP il ve ilçe teşkilatlarına sosyal medya üzerinden büyük tepki gösterdi. 

Karacasu'da geçici hastane binası belli oldu

Aydın'ın Karacasu ilçesinde yerine yenisi yapılacağından dolayı yıkılacak olan İlçe Devlet Hastanesi için geçici yer arayışı sonuçlandı. Kaymakam Ahmet Soley, bir değişiklik olmazsa Nilay Öğrenci Pansiyonu’nun geçici olarak hastaneye dönüştürüleceğinin büyük oranda netleştiğini söyledi. 

Tepki çeken evlilik teklifi hakkında soruşturma açıldı

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir doğa harikası olan Çağlayan Tabiat Parkı Bahçeköy Şelalesi’nde izinsiz bir şekilde gerçekleştirilen evlilik teklifi organizasyonu sonrası alanın çöplüğe dönmesinin ardından, Kaymakam Soley soruşturma başlattıklarını açıkladı. 

Evlilik teklifi uğruna doğayı kirlettiler

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir doğa harikası olan ve geçtiğimiz yıllarda önemli bir maddi kaynak ayrılarak çevre düzenleme çalışmasının yapıldığı Çağlayan Tabiat Parkı Bahçeköy Şelalesi, yapılan bilinçsiz evlilik teklifi organizasyonu sonrası çöplüğe döndü.

Karacasu'da CHP ve İYİ Parti şehitleri andı, terörü lanetledi

Karacasu'da Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti İlçe teşkilatları, geçen hafta teröre verilen 16 Gara şehidi ile birlikte bütün şehitleri anıp terörü ve destekçilerini lanetledi.

AK Partili Meclis üyesi partisinden istifa etti

Aydın’ın Karacasu ilçesinde Belediye Meclis Üyesi Erbil Avcı, partisi AK Parti’den istifa etti. Avcı, kararı kendi istediği ile aldığını ve belediye meclis çalışmalarını bağımsız sürdüreceğini söyledi. 

Karacasulu öğrenci Aydın'ı temsil edecek

Nazilli Mehmet Sofuoğlu İmam Hatip Ortaokulunda eğitimini sürdüren Karacasulu Abdurrahman Gacemer, Genç Muhafızlar Hafızlık Yarışması’nda il birincisi oldu. 

Meclis üyesinden belediye yayınına eleştiri

Karacasu Belediyesi'nin hazırladığı 2020 yılı faaliyet raporuna, CHP'li Meclis Üyesi Muammer Yıldız'dan tepki geldi.

İstanbul’da reklamcılığı bıraktı, Karacasu’da mantar üretmeye başladı

10 yılı aşkın bir süre İstanbul’da reklam ajanslarında çalışan evli ve bir çocuk annesi Tenzile Güney Beyaz, evliliğinin ardından geldiği Aydın’ın Karacasu ilçesinde istiridye mantarı üreticiliğine başladı. Çok farklı alanlar olsa da ortak noktanın üretim olduğunu ifade eden Beyaz, “Herkesi üretmeye davet ediyorum. Mantar üreticiliğinde tecrübelerimi paylaşmaya hazırım” dedi. 

Binecekleri bisikleti kendileri tasarlıyorlar

Günümüzde bilgisayarın yaygınlaşmasıyla bazı çocuklar sokak oyunlarından uzak kalırken, bazıları teknoloji ile sokak oyunlarını birleştirerek ortaya özgün fikirler çıkarıyor.

Karacasu Kaymakamı aşı oldu

Aydın'ın Karacasu İlçesinde Kaymakam Ahmet Soley sırası gelmesi üzerine Covid-19 aşısını yaptırdı.

Aydın'da baraj manzaralı sağlık evi 30 yıldır çürüyor

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir hayırseverin bağışladığı araziye Sağlık Bakanlığının malzeme temini ve köylülerin imece usulü işçiliğiyle yapılan, bir sağlık hizmeti katı ile 2 de lojmanı bulunan sağlık evi kaderine terk edildi. İstenilen amaca uygun olarak birkaç ay ancak kullanılabilen baraj manzaralı sağlık evinin 30 yıldır günden güne çürümesi, mahalle halkının yüreğini sızlatıyor. 

Muhtardan Aydem’e çağrı: 'Beni rüyalardan kurtarın'

Aydın’ın Karacasu ilçesinde hayırsever Hasan Öncü tarafından karayolu üzerine kazandırılan parkın aydınlatması bir türlü yapılmazken Dereköy Muhtarı Erdoğan Özdemir, Aydem’e seslendi. 

Karacasu'yu sarsan olayda 3 kişi şantajdan yargılanıyor

Aydın'ın Karacasu ilçesinde uyuşturucu ticaretinden hüküm giyen iki kişi, kendilerine şantaj yapan kişilerden şikayetçi oldu. 

Karacasu'da Nihal'in Bahçesi açıldı

Aydın'ın Karacasu ilçesinde 4 yıldır kendi yetiştirdiği ve doğadan topladığı bitkilerden reçel, marmelat, krem, kadın ve erkeklere özel karışımlar, bitki özleri üreten Nihal Deliktaş, ilçe merkezinde iş yerini açtı.