Etiketler

Korona, Aydın'da can aldı

Aydın’ın Çine ilçesinde uzun yıllar kamyon şoförlüğü yapan 80 yaşındaki Kazım Güler, koranavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

ASKİ, Çöğürlük Mahallesi'nin içme suyu hattını yeniliyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi, içme suyu hatlarını yenileme çalışmalarını sürdürüyor. ASKİ ekipleri Çine’nin Çöğürlük Mahallesi’nde yaklaşık 4 kilometrelik yeni hat oluşturuyor.

Adnan Menderes Müzesi ışıl ışıl oldu 

Aydın’ın Koçarlı ilçesine inşa edilen Adnan Menderes Demokrasi Müzesi’nin ışıklandırılmasıyla Çine Çayı kenarında güzel görüntüler ortaya çıktı. 

CHP’li Bülbül'den 'eğitimde kıyak' iddiası

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Çine'de 60 yaş üstü 2 öğretmenin canlı derslere girmelerinin engellenerek İl Milli Eğitim Müdürü'nün akrabasına kıyak yapıldığı iddiasını dile getirdi. 

Aydın, normale dönüyor

Aydın’ın koronavirüs açısından orta risk grubunda yer almasının ardından ilde kontrollü normalleşme sürecine girildi. İldeki kafeterya ve halı saha gibi işletmeler saat ve kapasite sınırlaması ile faaliyet göstermeye başlarken, hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları kaldırıldı. 

Yumurtlayan horoz şaşırttı

Aydın’ın Çine ilçesinde yaşayan Hüseyin İmer’in beslediği horozun yumurtlaması, duyanları ve görenleri şaşkına çevirdi. İmer, 3 yaşındaki horozunun yumurtasını uzun yıllar saklayacağını söyledi. 

Savaş ve Erim, sağlık yatırımları için Bakan Koca’ya teşekkür etti

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve Bekir Kuvvet Erim, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya Aydın’a yapılan yatırımlardan dolayı teşekkür etti. Çine ve Koçarlı’ya hastane yapacaklarını ifade eden AK Partili Savaş, Aydın’a her alanda önemli yatırımlar kazandırmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 

Soylu, Adnan Menderes Müzesi'nin hikayesini anlattı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski Başbakanlardan  rahmetli Adnan Menderes’e çok haksızlıklar yapıldığını belirtip, “Bir tarihi düzeltelim" diyerek Aydın’ın Koçarlı ilçesindeki müzenin yapılması talimatını verdiğini söyledi. Demokrasi Şehidi Adnan Menderes’in anısına Çine Çayı kenarında yaptırılan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nin hikayesini Bakan Süleyman Soylu, katıldığı televizyon programında anlattı. 

Organlarıyla, 3 kişiye can oldu

Aydın'ın Çine ilçesinde beyin kanaması sonucu hastaneye kaldırılan Ergün Türkeş’in (48), beyin ölümü gerçekleşince ailesi organlarını bağışladı. Türkeş, karaciğeri ve 2 böbreği ile 3 hastaya can verdi.

Aydınlı genç, iş kazasında hayatını kaybetti

Aydın’da bir maden firmasında çalışan 30 yaşındaki Taner Çulhaoğlu, geçirdiği iş kazası sonucu hayatını kaybetti.

Çine Madranspor, Demir'e emanet

Aydın’ı Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) temsil edecek olan Çine Madranspor’da antrenörlüğe Cihan Demir getirildi. 

Bakan Pekdemirli, yüreklere su serpti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, barajlardaki su seviyeleriyle ilgili Türkiye ortalamalarının iyiye doğru gidişat gösterdiğini belirterek, “Bundan sonraki aylarda da düzenli bir yağış rejimi beklentimiz var" dedi.

Bakan Pakdemirli Aydın’da barajları inceleyecek

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Aydın ziyaretinin programı belli oldu. Bakan Pakdemirli, Gökbel ve Çine Adnan Menderes barajlarında incelemede bulunacak. 

Kendi isteğiyle gitmiş

Aydın'ın Çine ilçesinde 5 gün önce ortadan kaybolan Nazan A. (28) başka ilde bulundu. 3 çocuk annesi genç kadının polise kendi isteğiyle gittiğini söylediği öğrenildi. 

PTT’ye para çekmeye gitti, ortadan kayboldu

Aydın’ın Çine ilçesinde hesabına yatan parayı çekmek için PTT’ye giden 3 çocuk annesi 28 yaşındaki Nazan Altay’dan 3 gündür haber alınamıyor. Ailesi, genç annenin hayatından endişe ediyor. 

Çineli kayıp kadına ulaşıldı

Aydın'ın Çine ilçesinde beş gün önce evden ayrılan ve hakkında kayıp başvurusunda bulunan Nazan A.'nın (28) başka bir ilde polise ifade vererek, hayati tehlikesinin bulunmadığına dair ifade verdiği iddia edildi.

CHP’li Bülbül’den fişleme tepkisi

CHP Aydın Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, Kod-29 gerekçesiyle işten çıkarılanlarla ilgili TBMM Genel Kurulu’nda konuşma yaptı. Bülbül, “Hükûmet atamış olduğu valileriyle Anayasa'yla güvence altına alınmış çalışma hakkı, düşünce ve ifade özgürlüğü, örgütlenme özgürlüğü ve protesto hakkına kadar her şeyi Kod 29'un içine soktu” diyerek işten çıkarılmalara tepkisini dile getirdi.  

Çine'de ikinci TOKİ müjdesi

Çine’de yapımı devam eden TOKİ Evleri’ni ziyaret eden TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, 2. Etap TOKİ Evleri'nin de müjdesini verdi.