Etiketler

AK Partili Yavuz, üreticilerin yüreğine su serpti

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, barajlardaki mevcut suyu tarım arazilerine eşit ve adaletli bir şekilde dağıtacaklarını söyledi. 

Aydın'da baraj manzaralı sağlık evi 30 yıldır çürüyor

Aydın’ın Karacasu ilçesinde bir hayırseverin bağışladığı araziye Sağlık Bakanlığının malzeme temini ve köylülerin imece usulü işçiliğiyle yapılan, bir sağlık hizmeti katı ile 2 de lojmanı bulunan sağlık evi kaderine terk edildi. İstenilen amaca uygun olarak birkaç ay ancak kullanılabilen baraj manzaralı sağlık evinin 30 yıldır günden güne çürümesi, mahalle halkının yüreğini sızlatıyor. 

Bakan Pekdemirli, yüreklere su serpti

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, barajlardaki su seviyeleriyle ilgili Türkiye ortalamalarının iyiye doğru gidişat gösterdiğini belirterek, “Bundan sonraki aylarda da düzenli bir yağış rejimi beklentimiz var" dedi.

Doluluk oranına ulaşan Başçayır Barajı, üreticiyi sevindirdi

Aydın’da son günlerde kaydedilen aşırı yağışlar sonucunda Köşk’teki Başçayır Barajı, yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. 2 bin 20 dekar tarım arazisini sulayan barajın doluluk oranına ulaşması üreticileri memnun etti. 

Bakan Pakdemirli Aydın’da barajları inceleyecek

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin Aydın ziyaretinin programı belli oldu. Bakan Pakdemirli, Gökbel ve Çine Adnan Menderes barajlarında incelemede bulunacak. 

Gökbel Barajı'nda sona gelindi

İsabeyli Barajı alarm veriyor